آموزش نصب و استفاده از مجازی ساز اندروید Genymotion را در این قسمت ارائه می‌دهید. مجازی ساز پیشفرض Android که به آن AVD گفته می‌شود یک مقدار کند است و نصب آن در برخی دستگاه‌ها با مشکلاتی همراه است. با نصب Genymotion می‌توانید بهترین بازدهی یک سیستم اندرویدی مجازی را در سیستم خود ببینید.

برای نصب Genymotion باید قابلیت مجازی سازی سیستم خود را فعال کنید. آموزش فعال سازی قابلیت مجازی سازی را حتما ببینید.

Genymotion بر پایه VirtualBox کار می‌کند و پیش نیاز آن VirtualBox است. در پایین نسخه‌ای از Genymotion را برای شما قرار می‌دهیم که اگر VirtualBox روی سیستم شما موجود نباشد برای شما نصب خواهد کرد:

دانلود Genymotion با VirtualBox

برای استفاده از این نرم افزار باید یک اکانات کاربری در سایت Genymotion به این آدرس ایجاد کنید. در این سایت ثبت نام کنید و روی لینک تاییدیه ایمیل خود کلیک کنید.

وارد محیط نرم افزار خود شوید:

نرم افزار genymotion جنی موشن هیتوس

اگر روی آیکون Add پنجره این نرم افزار کلیک کنید وارد محیط مدیریت دستگاه‌های مجازی می‌شوید:

مدیریت دستگاه‌های مجازی

همینطور که در پایین این نرم افزار می‌بینید دکمه‌ای برای Sign in ظاهر شده است که باید روی آن کلیک کنید و نام کاربری و رمز عبور ثبت شده در سایت Genymotion را وارد کنید. پس از ورود موفقیت آمیز در نرم افزار پنجره زیر را خواهید دید:

آموزش نصب Genymotion

همینطور که در بالا می‌بینید می‌توانید لیست بلندبالای نرم افزار را با Android Version و یا نام دستگاه محدود کنید. اگر در انتخاب سیستم مجازی مردد شدید، حتما یک دستگاه با API پایین مانند 15 و یک دستگاه با API بالا انتخاب کنید.

البته حین دانلود مجبورید از نرم افزارهای ف.ی.ل.ت.ر شکن استفاده کنید، توجه کنید اگر حین دانلود دستگاه مجازی مورد نظر با مشکلی مواجه شدید، با تکرار مراحل، فرایند دانلود دستگاه از همان مکان ادامه پیدا می‌کند.

اگر سیستم مجازی خود را با موفقیت دانلود کردید در صفحه اصلی با کلیک روی علامت آچار می‌توانید مشخصات این دستگاه را ویرایش کنید:

تعدیل دستگاه genymotion

همانطور که در بالا می‌بینید می‌توانید تعداد هسته پردازنده، میزان رم، اندازه صفحه نمایش و ویژگی‌های شبکه را در این دستگاه مجازی تعدیل کنید.

تنظیمات ماشین مجازی Genymotion

اگر ماشین مجازی خود را اجرا کنید خواهید دید ویژگی‌های زیر در این ماشین قابل تنظیم هستند:

  • باطری: با امکان کم و زیاد کردن باطری
  • GPS: تنظیم موقعیت دقیق با مختصات و یا از روی نقشه، دقت و زاویه
  • دوربین: با امکان استفاده از دوربین سیستم
  • کلیدهای اصل: عقبگرد، منو، history و خاموش کردن دستگاه
  • تنظیم صدا: افزایش و کاهش صدا
  • و امکان چرخش گوشی

 مانند کم و زیاد کردن صدا، کلیدهای اصلی و کلید خاموش کردن دستگاه در سمت راست برای شما موجود است. ا

تنظیمات genymotion

البته امکانات غیر فعال دیگر Genymotion با خرید نسخه اصلی یا کرک کردن این نسخه در دسترس قرار می‌گیرند. این امکانات عبارتند از:

  • گرفتن اسکرین شات
  • قابلیت Remote Control
  • تنظیم identifier
  • تنظیمات پیشرفته شبکه

نصب نرم افزار و انتقال فایل به Genymotion

اگر در حین توسعه نیاز به فایل خاصی داشتید، می‌توانید به راحتی آن را درگ کرده و درون محیط سیستم مجازی خود رها کنید، حتی قابلیت نصب نرم افزارهای apk نیز با این روش وجود دارد.

البته نصب فایل‌های apk به خوبی گوشی نیست و در اجرای نرم افزارها ممکن است با مشکل مواجه شوید.

تگ ها: Genymotion