در این مطلب قصد داریم به شما نشان دهیم که می‌توانید AirPods را با دستگاه‌های غیر Apple نیز استفاده کنید.

Apple کاری کرده که AirPods به راحتی و تنها در چند ثانیه با تمام دستگاه‌های ساخت خودش جفت (pair) شود. ولی چون AirPods توسط Apple ساخته شده است و با محصولات Apple ادغام شده است به این معنی نیست که نمی‌توانید از آن در دستگاه‌های غیرِ Apple بعنوان هدفون بلوتوث استفاده کنید.

می‌توانید با استفاده از همان روش جفت کردن بلوتوث (Bluetooth) که به استفاده از آن عادت داریم،  Airpods را با گوشی اندروید و یا کامپیوتر شخصی جفت کنید.

صفحه‌ی تنظیمات بلوتوثِ دستگاهی که میخواهید از AirPods استفاده کند را باز کنید.

پشت AirPods دکمه‌ی کوچکی وجود دارد؛ آن را فشار داده و چند ثانیه نگه دارید.

وقتی چراغِ نشانگر بین هدفون شروع به چشمک زدن کرد، دکمه را رها کنید.

به این‌ترتیب در منوی pairing دستگاهی که میخواهید از AirPods استفاده کند‌، گزینه‌ی AirPods هم نمایش داده میشود، این گزینه را انتخاب کرده و دستورات را دنبال کنید.

بطور طبیعی، در صورتی‌که دستگاه مورد استفاده‌تان Apple نباشد، برخی از قابلیت‌ها را از دست خواهید داد. مثلا ممکن است عملیات توقف آهنگ‌ها به درستی انجام نشود.

این فرآیند را در هر دستگاهی که می‌خواهید از AirPods استفاده کند‌، تکرار کنید. اگر در طول فرآیند جفت کردن با مشکلی مواجه شدید، Apple به شما پیشنهاد می‌دهد که درپوش را باز کرده و دکمه‌ی پشتی را تا زمانی‌که چراغ نشانگر شروع به چشمک زدن کند، نگه دارید. دکمه را رها کرده، درپوش را ببندید و دوباره فرآیند جفت کردن را تکرار کنید.

تگ ها: android / اندرویدIOS / آی او اس