گوشی HTC U Play مدل ارزانتر و کوچکتر گوشی HTC U Ultra است. در حقیقت، این دو گوشی از نظر ظاهر و عملکرد مشابه یکدیگرند و فقط گوشی HTC U Play کمی کوچکتر و ارزانتر از برادر بزرگتر خود می‌باشد.

مشخصات فنی گوشی HTC U Play

مشخصات سخت افزاری htc u play

همانند گوشی HTC U Ultra که از پردازنده قوی Qualcomm Snapdragon 821 بهره میبرد، این گوشی نیز از پردازنده خوب MediaTek Helio P10 استفاده می‌کند. این پردازنده 8 هسته‌ای 64 بیتی از قدرت مناسبی برخوردار است ولی به خوبی پردازنده Qualcomm نمی‌باشد.

رم این گوشی 3 گیگابایت است که سرعت خوبی برای انجام تمامی کارهای روزانه به شما می‌دهد.

ویدیو معرفی HTC U Ultra و HTC U Play:

طراحی و صفحه نمایش

طراحی و صفحه نمایش

از نظر طراحی گوشی HTC U Play فقط کمی کوچکتر از گوشی HTC U Ultra ولی کاملاً مشابه آن می‌باشد. در این گوشی دقیقاً همان طراحی شفاف گوشی HTC U Ultra با افکت شیشه‌ای می‌باشد که همراه با سایه‌های صورتی، سفید، آبی و یا مشکی می‌باشد. (این مورد بسته به رنگ گوشی است که انتخاب می‌کنید.)

این گوشی کمی ظاهری پلاستیکی مانند دارد اما این بیشتر به دلیل کاهش وزن گوشی و سبکتر شدن آن است.

اطراف گوشی با فلز پوشانده شده است که این امر حس خوبی را در زمانی که آنرا در دست میگیرید منتقل می‌کند. ابعاد کوچکتر هم این تلفن را برای در دست نگه داشتن بیشتر به حالت ارگونومیک نزدیک می‌کند، اگر چه این گوشی در این مورد نسبت به گوشی‌های کوچک فاصله دارد.

صفحه نمایش 5.2 اینچی با رزولوشن Full HD و شیشه ضد خش Gorillla باعث شده است که ظاهری شفاف و زیبا را به این گوشی بدهد.

هوش مصنوعی و دوربین

دوربین HTC U Play

تغییر بزرگ دیگر این گوشی قابلیت HSC یا HTC Sense Companion می‌باشد که به شما در خصوص تصمیم گیری روزانه در زمینه‌های آب و هوا، دوستان و بهینه سازی باتری کمک می‌کند.

دوربین این گوشی 16مگاپیکسل می‌باشد که دارای قابلیت اتوفوکوس و دیافراگم f/2.0 است. دوربین گوشی HTC U Play به اندازه کافی قوی است ولی فوق العاده نمی‌باشد.

عکس‌هایی که با دوربین این گوشی گرفته شده است بسیار شفاف هستند، اما عمق رنگ تصاویر این گوشی پایین تر از برادر بزرگ تر خود می‌باشد.

کیفیت صوتی این گوشی فوق العاده است، اگر چه با عرضه تلفن‌های هوشمند با ایرفون‌های USonic و امکاناتی برای بهبود کیفیت صدا شما نیاز به این ایرفون‌ها دارید تا صدا را با کیفیت بسیار بهتری نسبت به قبل بشنوید. این ایرفون‌ها همانند هدفون‌های قدیم به سوکت هدفون نیاز ندارند و از درگاه USB-C استفاده میکنند.

باتری

باطری htc u play

عمر باتری همیشه یک علامت سوال بزرگ در گوشی‌های HTC بوده است. صرف نظر از اینکه آیا نرم افزارهای مناسب گوشی را بر روی آن نصب می‌کنید یا خیر، این گوشی‌ها کمی از این نظر دارای ضعف می‌باشند و دیر یا زود به شارژر احتیاج دارند.

منابع: techradar