در این پست قصد داریم یک ابزار آنلاین به شما معرفی کنیم که فرایند ایجاد فایل‌های migration لاراول را به سادگی برای شما انجام می‌دهد.

طراحی پایگاه داده و روابط بین اعضای درونی پایگاه داده فرایندی پیچیده و مهم است که برای اکثر توسعه دهندگان یک چالش مهم است.

ابزاری برای طراحی پایگاه داده به صورت گرافیکی و آنلاین به آدرس laravelsd.com آماده شده است تا طرفداران Laravel بتوانند با سادگی هرچه تمام تر فرایند طراحی پایگاه داده خود را به اتمام برسانند. در پایین یک نمونه طراحی پایگاه داده برای یک وبلاگ را مشاهده می‌کنید:

آموزش طراحی پایگاه داده در لاراول

اگر تصویر بالا را با دقت مشاهده کنید متوجه روابط و نوع داده‌های جداول خواهید شد.

البته در صفحه اصلی این سایت می‌توانید نمونه‌های متنوعی از پایگاه‌های داده طراحی شده را به عنوان نمونه مشاهده کنید.

کار در این سایت نیاز به عضویت دارد و پایگاه داده طراحی شده را می‌توانید هر وقت خواستید در سایت مشاهده کرده و ویرایش کنید.

مراحل کار در این سایت خیلی ساده است، پس از عضویت در این سایت و از منو بالای صفحه طراحی پایگاه داده خود می‌توانید با انتخاب ADD TABLE یک جدول به صفحه خود اضافه کنید:

پایگاه داده لاراول

همانطور که در بالا می‌بینید باید مقادیر Table name (نام جدول) و Model class name (نام کلاس دسترسی در برنامه) را وارد کنید. اگر namespace متفاوتی در برنامه خود دارید Medel namespace را وارد کنید، وگرنه رها کنید.

در Color می‌توانید رنگ جدول خود را تعیین کنید. گزینه ADD را زده تا جدول به صفحه طراحی اضافه شود.

پایگاه داده laravel

می توانید ترتیب ستون‌های پایگاه داده را عوض کرده و با گزینه Add new column یک آیتم جدید به جدول خود اضافه کنید.

با ویرایش کردن هر آیتم می‌توانید ویرایش‌های متنوعی روی آن انجام دهید.

پس از اتمام مراحل طراحی روی گزینه EXPORT ALL کلیک کرده و خروجی‌های زیر را از لایه طراحی شده دریافت می‌کنیم:

طراحی دیتابیس لاراول

با خروجی‌هایی که از این ابزار دریافت می‌کنید می‌توانید فایل‌های migration و یا مدل‌ها و Controller‌ها و حتی فرم‌های مربوط به جداول را داشته باشید.

تگ ها: دیتابیس و پایگاه دادهلاراول / LaravelORMMVC