hitos searchhitos contactusتماس با ما

سوال و جواب تخصصی هیتوس

HAXM چیست و چگونه می توانیم آن را نصب کنیم؟

HAXM را در گزینه های نصب اندروید استودیو دیده ام و گاهی در حین نصب اندروید استودیو با خطایی مربوط به HAXM مواجه می شود.

خواستم در مورد کاربرد HAXM و چگونه تنظیم آن توضیح بدهید.

توسط alireza در اندروید

برای تست نرم افزارهای نوشته شده در محیط اندروید استودیو یک مجازی ساز به نام AVD یا Android Virtual Device برای شما نرم افزارهایتان را اجرا می‌کند. برای بهبود کیفیت و سرعت AVD اندروید استودیو نیازمند HAXM و یا Hardware Accelerated Execution Manager هستید.

HAXM چیست؟

HAXM یک نرم افزار است که توسط شرکت INTEL برای بهبود قابلیت اجرای محیط مجازی Android ساخته شده است. نصب این نرم افزار کیفیت اجرای نرم افزار نوشته شده اندروید را در سیستم بسیار بهبود می‌بخشد. طبیعتا این نرم افزار را تنها بر روی سیستم‌هایی می‌توان نصب کرد که دارای پردازنده Intel باشند. عملیات نصب HAXM به صورت پیشفرض توسط اندروید استودیو انجام می پذیرد ولی اگر 

نکته: اگر پردازنده شما AMD می‌باشد باید از ابزارهای مجازی ساز دیگر مانند Genymotion برای مجازی سازی استفاده کنید.

توجه داشته باشید پیش نیازهای HAXM پردازنده Intel و پشتیبانی کردن از قابلیت مجازی سازی است و قابلیت مجازی سازی اینتل باید فعال باشد (برای فعال کردن قابلیت مجازی این لینک را ببینید).

نرم افزار haxm را از پوشه SDK اندروید استودیو و از مسیر extras -> intel -> Hardware_Accelerated_Execution_Manager بیابید. در این پوشه روی آیکون intelhaxm-android.exe کلیک کنید.

در حین مراحل نصب haxm از شما میزان رم اختصاص داده شده به این ابزار در خواست می‌شود که به توصیه شرکت intel بهتر است نصف فضای رم را به این نرم افزار اختصاص دهید.

توسط mohtaha در
برای ثبت پاسخ باید ثبت نام کرده یا وارد بخش کاربری خود شوید، کلیک کنید!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه هیتوس در جریان آخرین پست ها و آموزش های ما باشید. هیتوس برای اعضای خبرنامه خود تخفیف ویژه در نظر می گیرد

منتظر بمانید
شما به عضویت خبرنامه در آمده اید